Ekonomi

Yılın Diplomatı Seçildi

Birleşmiş Milletler NATO Diplomatı Muhsin Eken yılın diplomatı seçildi. Ayça haberleşme ve yayıncılık tarafından başarılı diplomat seçilen Eken,yılın başarılı ödülüne layık görüldü. NATO ile Birleşmiş Milletler arasında güçlü bağlar bulunmaktadır…

Yılın Diplomatı Seçildi

Birleşmiş Milletler NATO Diplomatı Muhsin Eken yılın diplomatı seçildi.

Ayça haberleşme ve yayıncılık tarafından başarılı diplomat seçilen Eken,yılın başarılı ödülüne layık görüldü.

NATO ile Birleşmiş Milletler arasında güçlü bağlar bulunmaktadır. Soğuk Savaş sonrasında gelişen diyalog ve işbirliği sonucunda, Eylül 2008’de kabul edilen Ortak Bildiri ile işbirliğine yönelik yapısal bir çerçeve başlatılmıştır. Bu manada, diplomatlara büyük görev düşerken İsmail Karadağ, Birleşmiş Milletler NATO Türkiye Temsilciliği görevini en iyi şekilde yürüterek Türkiye’ye büyük katkılar sağlamıştır.

Diplomat Muhsin Eken açıklamalarında, “Bana bu görevi layık gören devlet büyüklerime sonsuz teşekkürler diliyorum” gerek Avrupa ülkelerinde gerek kendi toprağım olan Türkiye’de ülkem, vatanım ve bayrağım için bana verilecek görevleri şerefli bir şekilde taşıyacağını ifade etti. Hem kendi ülkem hem de ortak ülkelerimiz olan Birleşmiş Milletler eşliğinde barışı sağlamak için her çabayı fazlasıyla göstereceğini belirtti. Tek temennilerinin Filistin topraklarında yapılan zulmün bir an evvel durdurulması olduğunu vurgulayan Karadağ, bu konuda elinden gelen tüm çabayı göstererek görüşmeler içinde olduklarını duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL