Gündem

Yılın Başarılı Ekonomisti Ödülü, Osman Baylaz’ın

Türkiye’nin Enleri Zirvesi arasında Baylaz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Baylaz’a A Haber Ajansından yılın başarılı iş adamı ödülü. Baylaz grup, kamu ile sivil toplum kuruluşları ve iş insanları arasındaki..

Yılın Başarılı Ekonomisti Ödülü, Osman Baylaz’ın

Türkiye’nin Enleri Zirvesi arasında Baylaz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Baylaz’a A Haber Ajansından yılın başarılı iş adamı ödülü.

Baylaz grup, kamu ile sivil toplum kuruluşları ve iş insanları arasındaki işbirliğinin artırılmasına yaptığı katkılardan dolayı “Yılın Başarılı Ekonomisti” ödülüne layık görüldü.

Ankara’da yaşayan Baylaz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bingöllü olan işadamı H.Osman Baylaz Türkiye genelinde yatırımlarını hızlı bir şekilde artırarak hizmet ağını genişletti.STK ve medya sektöründen bir çok ödül alan Baylaz 2020-2021 yılının Türkiye genelinde yılın en başarılı iş adamı zirvesinde ön plana çıktı.

İş Adamı Osman Baylaz daha önce SÜTAŞ grubu tarafından Bingöl’de yapılması planlanan Doğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesislerinin tarım ve hayvancılığın ötesinde, bölgede inşaat, sağım sistemleri, nakliye, ambalaj malzemeleri, bakım onarım yan sanayi, mesleki eğitim gibi birçok alandaki faaliyetleri harekete geçireceğini belirterek , “Bingöl Çeltiksuyu’nda yapılması planlanan Sütaş tesisleri Bingöl için faydalı bir yatırım olacağını belirtti.Bingöl’de çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan ailelere olumlu bir etki yaratacağına inanıyorum diyen Baylaz,Bingöl’deki yetkililerin şimdiden bilinçli üretim yapılması için çiftçi ve hayvancıların açacağı kurslarla eğitmesi şarttır. Yine Bingöl Tekstil Kent Projesi için de kalifiye eleman kursları açılarak bu sektörde de gelişme kaydedilmelidir” diyerek Güney Doğu ve Doğu illerinde büyük bir katkı sağladı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL