Genel

Türkiye’nin en yaşlısı ‘Dadaş pirana’ görenleri hayrete düşürüyor!

Erzurum’da Hatice Tekman’ın beslediği ‘Dadaş Pirana’ Türkiye‘nin en yaşlı piranası olarak biliniyor. Ayda bir kez et ile beslenen piranaya vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yakutiye ilçesi Lalapaşa Caddesi’nde mütevazi bir çantacı..

Türkiye’nin en yaşlısı ‘Dadaş pirana’ görenleri hayrete düşürüyor!

Erzurum’da Hatice Tekman’ın beslediği ‘Dadaş Pirana’ Türkiye‘nin en yaşlı piranası olarak biliniyor. Ayda bir kez et ile beslenen piranaya vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Yakutiye ilçesi Lalapaşa Caddesi’nde mütevazi bir çantacı dükkanı olan bir vatandaş, kendisine hediye edilen piranaya özel ilgi gösteriyor. 4 kilo ağırlığında ve 60 santimetre boyunda olan 33 yaşındaki pirana görenleri şaşırtıyor.

Türkiye'nin en yaşlı piranası görenleri şaşırtıyor

ADI ‘DADAŞ PİRANA’ OLDU

Özel yaptırılan akvaryumda özel bir yemle beslenen piranaya ayda bir kez de et veriliyor. Dükkana gelen vatandaşlar ise alışverişi unutup piranaya yoğun ilgi gösteriyor.

‘Dadaş Pirana’ isimli balık Türkiye’nin en yaşlı piranası olarak da biliniyor.

Türkiye'nin en yaşlı piranası görenleri şaşırtıyor

TÜRKİYE’NİN EN YAŞLI PİRANASI

Müşterilerin dükkana girdiklerinde dikkatini çeken ilk şeyin pirana olduğunu belirten Hatice Tekman, “Türkiye’nin en yaşlı piranası, 33 yaşında, 60 santimetre boyunda ve 4 kilo ağırlığındadır. Erzurumluların çok ilgisini çekiyor. Müşterilerimiz ilk geldiğinde balık hemen ilgilerini çekiyor. Özel yemle besliyoruz, ayda bir de etle besliyoruz” dedi.

Türkiye'nin en yaşlı piranası görenleri şaşırtıyorTürkiye'nin en yaşlısı 'Dadaş pirana' görenleri hayrete düşürüyor!

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL