Ekonomi

Türkiye’de de Faaliyet Gösteren Ünlü Giyim Firması, Yüzlerce Mağazasını Kapatacak

Türkiye’de faaliyet halinde olan İsveçli giyim şirketi H&M, Kovid-19 krizinden dolayı online alışverişe talebin artması üzerine yüzlerce mağazasını kapatma kararı aldı. Dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi olan H&M, üçüncü..

Türkiye’de de Faaliyet Gösteren Ünlü Giyim Firması, Yüzlerce Mağazasını Kapatacak

Türkiye’de faaliyet halinde olan İsveçli giyim şirketi H&M, Kovid-19 krizinden dolayı online alışverişe talebin artması üzerine yüzlerce mağazasını kapatma kararı aldı.

Dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi olan H&M, üçüncü çeyrek karında beklediklerinden daha küçük bir düşüş yaşadıklarını duyurdu.

Şirketten yapılan son dakika açıklamasına göre; Kovid-19 krizinin çevirim içi alışverişe olan talebi arttırmasından dolayı gelecek yıl yüzlerce mağazanın kapatılmasının planlandığı söylendi.

H&M, online alışveriş rekabetine daha çok uyum sağlamaya başladığından son birkaç yıldır bazı mağazalarını kapatıyordu. Perakende şirketi bu yılın başlarında net mağaza sayısı 2020’yılı oranla daha az olacağını belirtti.

Şirket ayrıca, satışların eylül ayında virüsün etkisiyle iyileşmeye devam ettiğini söyledi.

EN KÖTÜ DÖNEM GERİDE KALDI

Açıklamada bulunan şirket yetkilisi Helena Helmersson, “Zorluklar sona ermemiş olsa da, en kötü dönemin geride kaldığına inanıyoruz ve krizden daha güçlü çıkacağımızı düşünüyoruz.”

2 MİLYAR KRON KAR BEKLENİYOR

H&M, beklenenden daha hızlı toparlandığı için maliyet kesintilerin de yardımıyla karın 2 milyar krona ulaşacağını belirtmişti. Mart ve mayıs çeyreğinde, salgın H&M’in satışlarını yarı yarıya düşürmüştü ve bu durum şirketi on yıldır ilk defa büyük bir zarara itmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL