Genel

Trump ile rahip Brunson arasındaki sohbete Erdoğan’la ilgili sözler damga vurdu

ABD Başkanı Donald Trump, bir dönem Türkiye‘de yargılanan ve ev hapsinde tutulan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’un serbest bırakılmasından dolayı Türkiye’ye minnettar olduklarını vurgulayıp, “Erdoğan çok iyiydi” dedi. Rahip Brunson..

Trump ile rahip Brunson arasındaki sohbete Erdoğan’la ilgili sözler damga vurdu

ABD Başkanı Donald Trump, bir dönem Türkiye‘de yargılanan ve ev hapsinde tutulan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’un serbest bırakılmasından dolayı Türkiye’ye minnettar olduklarını vurgulayıp, “Erdoğan çok iyiydi” dedi. Rahip Brunson ise “Türk halkını seviyoruz” diyerek serbest kalmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

CASUSLUK İDDİASIYLA YARGILANDI

Trump, Cumhuriyetçi Parti Kurultayının ilk gününde yayınlanması için Beyaz Saray’da, daha önce farklı ülkelerde tutuklu ya da rehin tutulan 6 vatandaş ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 ülkede tutuklu ya da rehin tutulan vatandaşlarını geri döndürdüklerini vurgulayan Trump’ın misafirleri arasında, İzmir’de terör örgütleri adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, “örgüte yardım” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson da vardı.

“ERDOĞAN ÇOK İYİYDİ”

“Şunu söylemeliyim ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iyiydi.” ifadesini kullanan Trump, Brunson’ın “suçsuz” olduğunu savundu. Trump, “Erdoğan ile birkaç konuşma yaptıktan sonra onunla anlaştık. Bunun için minnettarız ve Türk halkına da minnettarız. Anladığım kadarıyla sen de minnettarsın.” diye konuştu.

“TÜRK HALKINI SEVİYORUZ”

Brunson ise bunun üzerine, “Türk halkını seviyoruz.” ifadesini kullandı ve serbest bırakılması için yaptıklarından dolayı ABD Başkanı Trump’a teşekkür etti.

Trump ile rahip Brunson arasındaki sohbete Erdoğan'la ilgili sözler damga vurdu

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL