Tecrübeli Kuyumcu Mustafa Keskin Gram Altınla ilgili Uyarılarda Bulundu

Tecrübeli Kuyumcu Mustafa Keskin Gram Altınla ilgili Uyarılarda Bulundu Haber : Murat Genç Bilindiği gibi “Kuyumcu” değerli mücevher parçaları tasarlayan, üreten kişi olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda kuyumcu, mücevher parçalarının bakım, onarım..

Tecrübeli Kuyumcu Mustafa Keskin Gram Altınla ilgili Uyarılarda Bulundu

Tecrübeli Kuyumcu Mustafa Keskin Gram Altınla ilgili Uyarılarda Bulundu

Haber : Murat Genç

Bilindiği gibi “Kuyumcu” değerli mücevher parçaları tasarlayan, üreten kişi olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda kuyumcu, mücevher parçalarının bakım, onarım ve tamir işlerini de yapar. Halbuki yılların tecrübeli kuyumcuları yalnızca bu konularda değil toplumun sosyal hayatının problemleri ve çözümleri konusunda da fikirler verebilir. İşte tamda bu tarz bı iş insanı , Samsun’un Çiflik Caddesi’nin sevilen esnaflarından , Terme’nin ilk kuyumcusu , Samsun’un Kuyumcular Odası Eski Başkanı , Keskin Kuyumculuk Sahibi Mustafa Keskin ile bayram öncesi bir özel röportaj için bir araya geldik.

Başkent Postası , Bizim Samsun TV , Samsun Mega Haber Yetkililerinin bir arada olduğu bu ziyaret esnasında Mustafa Keskin’in verdiği bilgiler biz gazetecileri hem üzdü hem düşündürdü.
Gündemimiz döviz , altın ,gümüş , asgari ücret , ekonomi , emekli maaşı iken Keskin’in samimi röportajındaki en önemli konu ise , ambalaj yada hediye kutularındaki gram altınlarda dönen hırsızlık konusuydu. Türk Milleti dışında hiç kimsenin altını tam olarak tartmadan , dişiyle kontrol etmeden , ambalajda cıkartıp dokunmadan altın almadığı bir zamanda yüz gramlık bir altında yaklaşık 3 ile 5 cm civarında ambalaj yada kutudan dolayı zararlarının olduğunu ifade eden Keskin , muhakkak cıkartılıp kontrol edilmelidir dedi.

Yastık altı altınlarla ilgili olarak devlet yetkililerinin kuyumcuların da önerilerine kulak vermesi gerektiğini ifade etti. Yatırımın en önemli limanı altınlar ile önemli konulara değinen Keskin ; Kuyumcular şehrin ışıklarıdır , Kuyumcular şehrin en güvenilir esnaflarıdır, onlara sahip çıkmak gerekir, şimdiden herkese hayırlı bayramlar dileriz dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL