Yazarlar

Kulak arkası işitme cihazları

Kulak arkası işitme cihazları, işitme kaybı daha şiddetli olan veya kulak kanalları küçük olan kişiler için mükemmel seçenektir. Bu tür işitme cihazlarının tüm parçaları kulağın arkasında yer alır ve şeffaf..

Kulak arkası işitme cihazları

Kulak arkası işitme cihazları, işitme kaybı daha şiddetli olan veya kulak kanalları küçük olan kişiler için mükemmel seçenektir. Bu tür işitme cihazlarının tüm parçaları kulağın arkasında yer alır ve şeffaf bir tüple kulak kanalının içine takılan cihaza bağlanır.

Bu tür işitme cihazları eski klasik modellere kıyasla daha küçük ve daha incedir, kullanma becerisi az ya da gözleri iyi görmeyen kişiler için iyi seçenektir. Bu tür cihazlar görünürler, fakat göze çarpmazlar ve şık tasarlandıkları için küçük bir ünitenin içine güçlü mini bilgisayar yerleştirilebilir. Bu tür işitme cihazlarında “kabin” çeşitli renklerden birinde seçilebilir.

Kulak arkasına takılan üç tür işitme cihazı bulunmaktadır: BTE, RIC/RITE ve Open Fit. Bu türler hakkında daha detaylı bilgi için size en yakın Emel İşitme Merkezler’inden birini ziyaret edin.

 

Hoparlörü Kulak içinde İşitme Cihazları

 

Hoparlörü kulak içinde işitme cihazları, klasik kulak arkası işitme cihazlarına kıyasla çok daha küçüktür. Bu tür işitme cihazlarına RITE veya bazen RIC (hoparlörü kanal içinde) adı verilmektedir. Emel İşitme’nin uzman çalışanları en çok bu türü tavsiye etmektedir, çünkü göze çarpmayacak ebattadır, kulak kanalının açık kalmasını ve bu sayede seslerin kulağa daha kolay girmesini sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde geri plandaki gürültüler daha kolay ayarlanır ve duymak istediğiniz sesler (örneğin insan sesleri) işitme cihazı içinde arttırılır.

Bunlar klasik kulak arkası işitme cihazlarına kıyasla daha az göze çarpar, fakat nem ve kulak kiri birikmesi meydana gelebilir. Hoparlör kulağın içinde olduğu için kulak kirinden etkilenebilir. Fakat hoparlör ayrı bir modül olduğu için Şubelerimizde değiştirilebilir, kısa sürede kolayca onarılabilir.

Bu tür işitme cihazı hakkında ek bilgi ve deneme için Emel İşitme Merkezler’inden birini ziyaret edebilirsiniz.

 

emelisitme.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL