Haber

Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl

Tüm dünyayı hızla etkisi altına alan Kovid-19 salgınında kitle bağışıklığı konusu gündemde iken, Sağlık Bakanı Koca’dan önemli bir açıklama daha geldi. Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’de kitle bağışıklığın en yüksek olduğu..

Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl

Tüm dünyayı hızla etkisi altına alan Kovid-19 salgınında kitle bağışıklığı konusu gündemde iken, Sağlık Bakanı Koca’dan önemli bir açıklama daha geldi.

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’de kitle bağışıklığın en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğunu söyledi.

Türkiye’de Kovid-19 salgınında ‘kitle bağışıklığı’ ve ‘vaka sayısı-hasta sayısı’ konusu gündemde iken Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Sağlık Bakanı Koca ile yapmış olduğu görüşmeyi anlattı.

KİTLE BAĞIŞIKLIĞININ EN YÜKSEK OLDUĞU İL ADIYAMAN

Kitle bağışıklığın en yüksek olduğu il Adıyaman olduğu bilgisini aldığını söyleyen Sarıkaya, “Koca, cep telefonundan girip bazı illerin ilçelerine kadar ulaştı ve oradaki salgın durumuna yönelik her veriyi anında görme olanağına sahip.

Filyasyon ekiplerin ne kadar zamanda oraya gittiğini, nasıl bir tıbbi müdahalede bulunduklarını, hangi ilaçları verdiklerinden veriler anında cep telefonuna ulaşıyor.

Bu aşamada kitle bağışıklığın en yüksek nerede oluştuğunu soruyorum, ekrandan bakıp, ‘Adıyaman’ yanıtını veriyor.”

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Türkiye’de Kovid-19 kaynaklı can kaybı ve vaka sayıları düne göre azaldı. 4 Ekim’de açıklanan verilere göre; hasta sayısı 1429 artarak 324 bin 443’e yükseldi. 57 kişinin yaşamını yitirmesiyle toplam vefat sayısı 8 bin 441’e ulaştı.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1182 hastanın daha taburcu olmasıyla birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 285 bin 50’Ye yükseldi.

Toplam test sayısı 10 milyon 806 bin 285, ağır hasta sayısı 1475, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 6.4 oldu.

KAYNAK: Habertürk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL