Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü Masaya Yatırıldı

Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü Masaya Yatırıldı Haber Murat Genç Kazakistan’ın “Alatau-Agparat” medya grubu genel yayın yönetmeni Ercan Kalimbaioğlu ile “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği organizasyonunda “Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü” konulu..

Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü Masaya Yatırıldı

Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü Masaya Yatırıldı

Haber Murat Genç

Kazakistan’ın “Alatau-Agparat” medya grubu genel yayın yönetmeni Ercan Kalimbaioğlu ile “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği organizasyonunda “Kazakistan’ın Türk Dünyasındaki Rolü” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Görüşmede Ercan Kalimbaioğlu, Kazakistan’ın Türk dünyasındaki rolü ve Azerbaycan ile Kazakistan arasındaki ilişkilerin gelişimi hakkında konuştu. Türk devletlerinin aralarındaki ilişkilerde kültürel ve tarihi bağlarının büyük önem taşıdığı, aynı zamanda Türk devletlerinin liderlerinin de bu ilişkilerde önemli rol oynadığı vurgulandı. Ercan Kalimbaioğlu, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in liderlik vasıflarına değinerek, “İlham Aliyev Kazakistan’da çok seviliyor, siyasi toplantılarını özel ilgiyle takip ediyoruz.” – dedi. Aynı zamanda “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliği Başkanı Şahin Aliyev, Azerbaycan ile Kazakistan arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkilerin yükselen bir çizgide geliştiğini belirterek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Gasim-Jomard Tokayev’in iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde görüşmesi rolünden bahsetti.

Toplantıya Azerbaycan Turan Müzik Grubu Başkanı Elşad Alakbarov ve Türk dünyası gençleri de katıldı????????????????

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL