Genel

Joe Biden’dan skandal sözler: Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim

Amerika Birleşik Devletleri’nde şuanki başkan Donald Trump‘a rakip olan demokratların adayı Joe Biden, haddini aşan açıklamalarda bulundu. Bir toplantısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı hedef alan Biden, Türkiye’nin iç işlerine..

Joe Biden’dan skandal sözler: Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim

Amerika Birleşik Devletleri’nde şuanki başkan Donald Trump‘a rakip olan demokratların adayı Joe Biden, haddini aşan açıklamalarda bulundu. Bir toplantısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı hedef alan Biden, Türkiye’nin iç işlerine müdahale edeceğini belirterek “Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim.” sözlerini sarf etti.

SKANDAL SÖZLER

Joe Biden, muhalefete destek vererek, Türkiye’deki iktidarı değiştirebilecekleri yönünde sözler skandal sözlere imza attı. “Yapacağım en son şey, ona (Erdoğan’a) Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu” şeklinde ifadeler kullanan Joe Biden, diğer taraftan Türkiye’nin bölgedeki faaliyetlerini nasıl izole edecekleriyle ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

Joe Biden, skandal konuşmasında şunları kaydetti:

“Bence ona (Erdoğan’a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Başkan seçilirsem Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim. Parlamento’ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için… Bu iş bir süre iyi gidiyordu.”

BİDEN’A TEPKİ YAĞIYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Türkiye Türkiye’den yönetilir. Ülkemiz siyasetini dizayn etmenize asla izin vermeyeceğiz! Sorunlarımız ne kadar büyük olursa olsun, kendi içimizde çözecek bilgi, birikim ve tecrübeye ülke olarak sahibiz.

AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım: ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ve hükûmetimize yönelik yapmış olduğu açıklamalar, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ardında kimlerin olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Bilinmelidir ki, “Halkın gücünün üstünde bir güç yoktur.”

İYİ Partili Koray Aydın: Değil ABD başkanı adayı Joe Biden, yeryüzündeki hiç bir şahıs Türk siyasetine istikamet çizemez. Türk siyasetini dizayn edecek tek kudret Büyük Türk Milleti’dir.

CHP’li Muharrem İnce: Atatürk’ün de söylediği gibi BAĞIMSIZLIK Karakterimizdir! Türkiye’de Hükümet değiştirmek sizin işiniz değil, milletin işi.

İYİ Partili Mehmet Aslan: Joe Biden’ın açıklamaları aynen efsanevi istihbaratçı Mahir Kaynak’ın dediğine işarettir! “Bir olay olduğunda, olayın failini bulmak istiyorsanız; olayın sonucunun kime yaradığına bakın!”

MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt: ABD Başkanı olursa muhalefete destek vereceğini söyleyen Joe Biden, “Başkan seçilirsem Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim” ifadelerini kullanmış.

Allah”a and olsun ki!Emperyalist,kanlı katil ABD’ye karşı.Ben de Cumhur İttifakının yanındayım.

Joe Biden'dan skandal sözler: Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL