Dünya

İsmail Karadağ’dan Şanlıurfa ve Mardin Yorumu

ŞANLIURFALIYIZ Merhaba değerli okuyucularımız sizlere bu köşe yazımda çok kıymetli ve değerli olan kişi ve kurumlardan bahsedeceğim. Şanlıurfa bir nevi kendi memleketim olur önce hemşeri dili ile sonra köşe yazdığım..

İsmail Karadağ’dan Şanlıurfa ve Mardin Yorumu

ŞANLIURFALIYIZ

Merhaba değerli okuyucularımız sizlere bu köşe yazımda çok kıymetli ve değerli olan kişi ve kurumlardan bahsedeceğim.

Şanlıurfa bir nevi kendi memleketim olur önce hemşeri dili ile sonra köşe yazdığım dil ile anlatacağım.Şanlıurfa bir kez daha varlığını göstermiş durumda,sanatı,kültürü ve yaşam tarzı ülkemizin vazgeçilmez gündemlerine her zaman gelmiştir.

Şanlıurfa valimizin yaptığı özverili çalışmaları bizzat gözleyen gözlemleyen izleyen biriyim.Nezaketliği kibarlığı ve protokoldeki asil duruşu hayranlık bizleri ve hemşerilerimi gururlandırmaktadır.Rabbimden her daim güç,kuvvet nasip eylemesini temenni ederim.

Beraberindeki bir diğer isim ise Şanlıurfa Emniyet Müdürü Şanlıurfa da polis olmak gerçek ten şanstır,eski düzen eski yaşam kalmadı artık.Daha hoş görülü bir yaşam tarzı yaşayan Şanlıurfa Emniyet sayesinde bir kez daha kendini belli etmiştir.Çok sıklıkla başta Şanlıurfa olmak üzere Güneydoğu’yu ziyaret etmekteyim.Bu yolculuğumda Şanlıurfa il sınırlarında polisimizin ve askerimizin aslanlar gibi korkusuzca cesur bir şekilde mesai harcadığını biliyorum.Bu başarıda emeği geçen başta Emniyet Müdürümüzü tebrik ediyor ve mesai arkadaşlarını yürekten alkışlıyorum.

Değerli okuyucularım bu köşe yazımda bir diğer konu ise MARDİN ve bu konuyu es geçmek istemedim sizlerle paylaşmak istedim.

Ben aynı zamanda İş insanı olarak bir çok projelere imza attım bu projemi sizinle kısada olsa paylaşmak istiyorum.

Bana insanlar genelde siyasi görüşümü söylerle ama ben her hangi bir siyasi parti ekseninde değil,kişilerin başarılı çalışmaları eksenindeyim.Bu manada Sn Cumhurbaşkanımızı ve beraberindeki Sn Bahçeli’yi ülkemizin bekasal çözümleri konusunda çok başarılı buluyorum. Sn.cumhurbaşkanımızın istihdama yönelik çağrılarıda göz önüne alarak ülkem GSM hayvancılık inşaat sanayi ve ticaret A.Ş olarak Mardin kızıltepe başta olmak üzere Mardin ilinde özelikle genç nufüs istihdamına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

TÜİK 2020 verilerine göre Mardin ilimizin nufüsün 855 .000 olarak açıklanmıştır yine TÜİK verilerine göre Mardin TRC3 olarak adlandırılan bölgede (Mardin,Batman,Şırnak,Siirt) işsizlik oranı. % 30.9 ile türkiyede ilk sırada yer almaktadır.
Mardin ilimizde genç nufüs baktığımızda 19 -35 yaş aralığındaki nufüsün yaklaşık 250.000 civarında olduğu görülmektedir.Bu yaş aralığındaki işsizlik oranı ise %33 civarında. Reel verilerin açıklanan kayıtlı verilerden çok daha fazla olduğu bilinmektedir şirketimiz Mardin kızıltepe başta olmak üzere Mardin ilinde istihdama ciddi anlamda katkı donacak olançağrı merkezi yatırımını hayata geçirmeyi planlamaktadır malumlarınız olduğu üzere özelikle Covid -19 salgını sonrasında çok daha önem kazanan çağrı merkezileri sağladıkları katma değerin yanısıra bugün ülkemizde yaklaşık 200.000.kişinin istihdamını sağlayan bir sektör haline geldi özelikle genç nufüsün istihdamını sağlayan sektörde büyüme devam etmektedir bizlerde,organize sanayi bölgesinde yapımına başlayacağımız çağrı merkezi projemizi 4 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz projemize eş zamanlı 500 kişi çağrı alabilecektir müşteri danışmanı operasyon yönetimi idari kadrolar ve diğer hizmetler birlikte yaklaşık 750 kişinin.istihdam edileceği projemiz oparasiyon alanları eğitim ve toplantı salonları sosyal alanlar teknik odaları ile 2500 m2 net alan üzerinde korulacaktır. Arsa temin işlemleri tamamlanmış olan projemizin mimari yerleşim projelerinde tamamlanmıştır Sn Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum ve bu başarıda emeği geçen ortaklarım Halil Gökmen Atilla ve Emine Kardeş hanım efendiye sonsuz başarılar diliyorum.

Köşe Yazarı / İsmail Karadağ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL