Gündem

Hatay’ın İskenderun İlçesinde Patlama Yaşandı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde meydana gelen terör saldırısından sonra akıllara hemen Amerika’nın uyarısı geldi. Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısında bulunmuştu. Amerika’nın..

Hatay’ın İskenderun İlçesinde Patlama Yaşandı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde meydana gelen terör saldırısından sonra akıllara hemen Amerika’nın uyarısı geldi.

Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısında bulunmuştu.

Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği’nin yayımladığı İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da terör saldırısı olabileceğine dair güvenlik uyarısı geldi.

Uyarıda, Türkiye’deki Amerika vatandaşlarından dikkatli olmaları istenirken, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki Amerika misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya aldığı söylenmişti.

VİZE İŞLEMLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULMUŞTU

Amerika vatandaşları, büyük ofis binaları ya da alışveriş merkezleri dahil olmak üzere Amerikalıların ya da yabancıların toplanabileceği yerlerde daha dikkatli olmaları tavsiye edilir.”

Yapılan Açıklamada ayrıca, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki Amerika misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtilmişti.

GÜVENİLİR RAPORLAR”A İŞARET EDİLMİŞTİ

Uyarıda “Amerika’nin Türkiye Misyonu’na, İstanbul’daki Amerika Başkonsolosluğu başta olmak üzere ülkenin diğer kentlerinde Amerika vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına dair güvenilir raporlar ulaştı.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL