Genel

Gözü dönmüş hırsızlar, yangına müdahale eden itfaiye erlerine ateş açtı

Kartal’da Yakacık mevkiinde kimliği belirsiz şahıslar ormanlık alanın yan tarafında bulunan elektrik panosundan kabloları çalarak yakması sonucu ormanlık alanda küçük çaplı yangın çıktı. Yangına müdahale etmeye çalışan itfaiye erlerine ateş..

Gözü dönmüş hırsızlar, yangına müdahale eden itfaiye erlerine ateş açtı

Kartal’da Yakacık mevkiinde kimliği belirsiz şahıslar ormanlık alanın yan tarafında bulunan elektrik panosundan kabloları çalarak yakması sonucu ormanlık alanda küçük çaplı yangın çıktı. Yangına müdahale etmeye çalışan itfaiye erlerine ateş açan şahıslar ormanlık alanda kayıplara karıştı. Açılan ateş açılması sonucu yangına müdahale eden bir itfaiye eri hafif yaralandı.

KABLO HIRSIZLIĞI YANGIN ÇIKARTTI

Edinilen bilgiye göre olay Kartal Yakacık mevkiinde ormanlık alanda saat 02.30 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirsiz 2 kişi ormanlık alanın yan tarafında bulunan elektrik panosundan bakır kabloları alarak ormanlık alanda yakmaya çalıştı. Yakılan ateş ormana sıçrayarak küçük çaplı bir yangın oluştu. Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına müdahale etmeye çalışan itfaiye erleri yangına müdahale ederken patlama sesi duydu. Durumu polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis özel hareket ekipleri sevk edildi. Açılan ateş sonrası bir itfaiye personelini kurşunun sıyırması sonucu hafif yaralandı. Bölgeye gelen polis ekipleri kaçan 2 şahıs için ormanlık alanda geniş çaplı arama çalışması gerçekleştirdi. Olay yerine gelen, olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı inceleme yaparken polis ekipleri olay ile ilgili soruşturma başlattı.

“YANMA HİSSETTİM”

Açılan ateş sonrası yaralan İtfaiye eri Yasin Öztürk, “Yangına müdahale etmek için araçtan indikten sonra müdahale esnasında bir silah sesi duyduk. O anda bir acı hissettim. Başkada bir şey hatırlayamıyorum. Kim ateş açtı görmedik. Yangına tam müdahale ederken oldu. Üstümü çıkardığımda hafif bir şekilde yaralandığımı fark ettim” diye konuştu.

Yangını itfaiye ekiplerine haber veren kafe işletmecisi Celil Eroğlu, “Ormanlık alanda işletmemiz var. Akşamları böyle yangınlar için devriye atıyoruz. Yangını gördük itfaiye ekiplerine haber verdik. İtfaiye ekipleri müdahale ederken Ormanlık alandan ateş açıldı. Açılan ateş sonrası polis ekiplerine de haber verdik.” dedi.

Gözü dönmüş hırsızlar, yangına müdahale eden itfaiye erlerine ateş açtı

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL