Dünya

Eğer kadın mutluysa Dünya mutludur

Başkan Şefik Öner, Dünya Kadınlar Gününü Kutladı Gercüş  Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, tüm kadınların Dünya Çalışan Kadınlar Gününü kutlayarak, ‘’Batman..

Eğer kadın mutluysa Dünya mutludur

Başkan Şefik Öner, Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Gercüş  Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, tüm kadınların Dünya Çalışan Kadınlar Gününü kutlayarak, ‘’Batman ve Gercüş olarak en büyük hedefimiz, aileden iş dünyasına büyük emekleri olan kadınlarımızın mutlu olduğu bir kent oluşturmaktır’’ dedi.

Mesajında kadının ülkenin geleceği için önemli bir potansiyel güç olduğuna vurgu yapan Başkan Öner,  ‘’Nasıl ki kuşlar tek kanatla uçamazsa, kadınla erkek kol kola olamazsa, bu memleketin hak ettiği yere gelme şansı yok. Bunun için kadınların hayatın içine çok güçlü bir şekilde katılması lazım.. Kadının üretime olan desteği her sektörde kendini göstermektedir. Bu çok kıymetli bir hazinedir. Gercüş olarak bizim en büyük hedefimiz, aileden iş dünyasının her alanında büyük emekleri olan kadınlarımızın mutlu olduğu bir kent oluşturmaktır.

Kadınlarımızın ekonomik yaşama katılımlarını desteklemek ve teşvik etmek hepimizin görevidir. Gelişen ve değişen ticari hayatta kadınların yeri çok önemlidir. Kadınlar; hem toplumun, hem ailenin temelidir. Eğer kadın mutluysa Türkiye mutludur, Eğer kadın umut içindeyse, ülke o kadar umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Ne yazık ki ülkemizde şiddet ve kadın cinayetleri yaşanmaktadır. Bu toplumsal bir yaradır. Bu yarayı sarmak da hepimizin vazifesidir.’’ “Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.”

“Hanımını döven, Allah’a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum buyurmuş. Bütün Kadınların Dünya kadınlar Günü Kutlu Olsun

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL