Gündem

Bugünden İtibaren E-Devlet’ten Yapılabilecek

Elektronik haberleşme işletmecileri sabit ya da; mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal yapabilecek. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme..

Bugünden İtibaren E-Devlet’ten Yapılabilecek

Elektronik haberleşme işletmecileri sabit ya da; mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal yapabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı; 200 bin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecileri hizmetlerine ait aboneliklerin iptali bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

24 SAAT İÇERİSİNDE ÜCRETLENDİRME DURDURULACAK

E-Devlet Kapısı’ndaki fesih başvurusundan sonra, 24 saat içinde hizmete dair ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Sabit ya da mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye; yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

BAYİLERE GİTME ZORUNLULUĞU SONA ERECEK

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek için hizmet sağlayıcıların bayilerine; gitme zorunluluğu, özellikle Kovid-19 salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu.

Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’üzerinden insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden; fesih başvurusu gelmesi durumunda başvuruyu yerine getirmekle yükümlü olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL