Gündem

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu: Karadeniz ve Akdeniz’de yeni müjdeler yolda

-2017 yılında bir hayalle başlayan Akdeniz ve Karadeniz’deki sismik araştırmalar geçtiğimiz günlerde Karadeniz’den gelen bir müjde ile ilk meyvesini verdi. Bu gelişme ne anlam ifade ediyor? Karadeniz’den gelen müjdeyi enerjide..

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu: Karadeniz ve Akdeniz’de yeni müjdeler yolda

-2017 yılında bir hayalle başlayan Akdeniz ve Karadeniz’deki sismik araştırmalar geçtiğimiz günlerde Karadeniz’den gelen bir müjde ile ilk meyvesini verdi. Bu gelişme ne anlam ifade ediyor?

Karadeniz’den gelen müjdeyi enerjide yerli ve milli hamlemizin bir ürünü olarak görüyorum. Bu vizyon ülkemizde çıkarılan petrol ve doğalgaz ile; güneşten, rüzgardan ve atıklardan üretilen elektrik ile bizi adım adım enerjide bağımsızlık hedefimize götürecektir. Bu yönde ufak ufak adımlar atılırken Karedeniz’den gelen müjde ile birlikte bir anda kocaman bir adım atılmış oldu. Üstelik dünyanın pandemiden yıkıldığı, yabancı enerji şirketlerinin bütçelerini kıstığı ve denizlerdeki sondaj faaliyetlerini askıya aldığı bir dönemde bu adımı attık.

Son dakika Haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tarihi müjde “Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedilmiştir” | Video

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL