Genel

Bakan Pakdemirli güzel haberi verdi! Çeşme’de gece saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’in Çeşme ilçesinde gece başlayan yangının tamamen kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, “Memnuniyetle söyleyebilirim ki; yangın tamam kontrol altına alındı, soğutma faaliyetleri sürüyor…

Bakan Pakdemirli güzel haberi verdi! Çeşme’de gece saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’in Çeşme ilçesinde gece başlayan yangının tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.

Bakan Pakdemirli, “Memnuniyetle söyleyebilirim ki; yangın tamam kontrol altına alındı, soğutma faaliyetleri sürüyor. Sitelerinden tahliye edilen vatandaşlar da gönül rahatlığı ile evlerine dönebilir. İzmir’imiz, Çeşme’miz, Ildır’ımız için geçmiş olsun. Yangının çıkış nedeninin trafo kaynaklı olduğu düşünülüyor. Bununla ilgili çok yönlü soruşturma devam ediyor. Kasıt veya kusur konusunu valilik çok yönlü şekilde soruşturuyor. Kasıt varsa; ki son günlerde bazı yangınlarda kasıt olduğu ortaya çıktı. Hatta bu şahısları da bizzat zaman zaman orman teşkilatı yakalayarak güvenlik güçlerine teslim etti. Benzer durumun olup olmadığı daha sonra aydınlanacaktır” dedi.

YANGINLAR ARTTI, YANAN ALAN AZALDI

Bakan Pakdemirli, hava sıcaklıklarının artmasının her sene daha fazla yangınla karşı karşıya gelindiğini belirterek, “Gecen yıla oranla ay ay karşılaştırdığımızda, yüzde 30 daha fazla yangın var ama yanan alanlarımızı da 2,5 hektar civarına düşürdük. Yani diğer yıllardaki yangın ortalamasının altında. Bu sene teçhizat, su atar, amfibi jet uçak, helikopterler, yenilenen tesisatımız ve orman işçilerimizle orman teşkilatımız eskisinden daha şevkle, daha motive ve daha başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu kurumsal kapasitenin oluşturulmasındaki büyük katkısından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Gelişmiş ülkelerde ne varsa, çok daha fazlası bizde var. Onlar teknolojik anlamda ne kullandıysa çok daha fazlasını kullanıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL