Gündem

ABD`de SON DURUM

SERAP ARNAVUT ABD`de Donald Trump destekçileri `nin kongre binası baskını ile başlayan siyasi kriz devamediyor ABD temsilciler Meclisindeki Demokratlar Başkan Donalt Trump ın görevden alınması için Azil Mednini meclise resmen..

ABD`de SON DURUM

SERAP ARNAVUT

ABD`de Donald Trump destekçileri `nin kongre binası baskını ile başlayan siyasi kriz devamediyor ABD temsilciler Meclisindeki Demokratlar Başkan Donalt Trump ın görevden alınması için Azil Mednini meclise resmen sundu Demokratlar Trump ı ABD hükümeti ne karşı şiddeti kışkırtmak ile suçladı.

Temsilciler Meclisinin Azil Metnini çarşamba günü oylayarak kabuletmesi beklenirken metnin senatonun gündemine ise nezaman geleceği geleceği belli değil

TRUMP BİR İLK OLDU

Trump hakkında Azil sürecinin başlatılmasıyla ABD tarihinde ikinci kez Azil süreci başlatılan ilk ABD başkanı oldu ABD tarihinde daha önce 1968 de ANDREW JONSON 1968 de BİLL CLİNTON ve 2020 de DONALD TRUMP Azil sürecine girmiş ve görevlerine tutunmayı başarmışlardır.

ABD dışişleri bakanlığı resmî internet sitesinde ABD başkanı DONALD TRUMP biyografisinin yer aldığı bölümden Trump döneminin 11 Ocak 2021 de sona erdiği bilgisi paylaşıldı. ABD nin 6 Ocak günü Washington da 45.Başkan Donald Trump destekçileri nin kongre binasını basmasıyla sarsılmıştı.Trump destekçileri 46.Başkan Joebide nin başkanlığı nın tescillendiği sırada oturumu basmıştı.Şimdi ise gözler Bide nin görevi devralacağı 20 Ocak tarihine çevrildi.Woshington Post ta yer alan haberde önümüzdeki hafta sonu ABD kongre binasına ve eyalet hükümet tesislerine yaklaşan”ikinci saldırı”ihtimalinden şüphelendiklerini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL