Dünya

ABD Başkanı Trump ve Eşi Koronavirüse Yakalandı! Beyaz Saray’dan İlk Açıklama

Danışmanı Kovid-19 virisüne yakalanmasından sonra test yaptıran Amerikan Başkanı Donald Trump ve eşi test neticesi pozitif çıktı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Amerikan Başkanı Trump ve eşinin iyi olduğu bilgisi ve..

ABD Başkanı Trump ve Eşi Koronavirüse Yakalandı! Beyaz Saray’dan İlk Açıklama

Danışmanı Kovid-19 virisüne yakalanmasından sonra test yaptıran Amerikan Başkanı Donald Trump ve eşi test neticesi pozitif çıktı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Amerikan Başkanı Trump ve eşinin iyi olduğu bilgisi ve süreci evde geçirecekler bilgisi verildi.

Kovid-19 salgınına karşı ciddiyetsizliğiyle bilinen ve devamlı olarak eleştirilen Amerikan Başkanı Donald Trump, yakın danışmanlarından olan Hope Hicks’in Kovid-19 virisüne yakalanması sonrasında eşi Melania Trump ile birlikte test yaptırmıştı.

Neticeyi alana kadar karantinaya gireceğini söyleyen Amerikan Başkanı Trump, Twitter hesabından eşiyle birlikte Kovid-19 virüsüne yakalandığını “First Lady ve benim Kovid-19 testlerimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecimize hemen başlayacağız. Bunu beraber atlatacağız.”

BEYAZ SARAY DURUMLARI İYİ, EVDE KALACAKLAR

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Şu anda hem Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar.”

KORONAYA YAKALANAN DANIŞMANI İLE AYNI UÇAKTAYDI

Amerikan Başkanı Trump önceki gün yapmış olduğu açıklamada, “Hope her zaman maske takıyordu testi pozitif çıktı. Az önce test yaptırdım, Melania da yaptırdı. Virüse yakalanıp yakalanmadığımızı bilmiyorum. Ne olacağını göreceğiz.”

Hicks’in, Trump’ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Amerikan Başkanı Trump ile aynı uçakta olduğu bildirilmişti.

KORONAYI CİDDİYE ALMADI

Rutin olarak Kovid-19 testi uygulanan Amerikan Başkanı Donald Trump, salgınla alakalı uyarıları hiçe saymasıyla dikkat çekiyor.

Seçimler öncesinde mitinglere hız veren Amerikan Başkanı Trump, tüm uyarılara rağmen binlerce kişinin bir arada olduğu ortamlarda vatandaşlara sesleniyordu.

Amerikan Başkanı Trump’ın Nevada’da bir fabrikada düzenlediği etkinlik medyada geniş yer bulmuştu.

Kapalı ortamda gerçekleştiren mitingde binlerce Amerikan Başkanı Trump destekçisi iç içe oturmuş, Amerikan basını sosyal mesafenin hiçe sayıldığına dikkat çekerken, eyalette 50’den kişinin toplanmasının yasak olduğuna vurgu yapmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL