Gündem

YKS ve LGS Öğrencilerini Yüz Yüze Eğitime Başlatmak İçin Hazır Bulunuşluk Sınavı Yaptı

Keçiören Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Tepebaşı Kurs Merkezi YKS ve LGS öğrencileri için “Hazır bulunuşluk sınavı” yaparak yüz yüze eğitime katılacak olan öğrencileri belirledi. Kovid-19 pandemisinden dolayı temizlik,..

YKS ve LGS Öğrencilerini Yüz Yüze Eğitime Başlatmak İçin Hazır Bulunuşluk Sınavı Yaptı

Keçiören Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Tepebaşı Kurs Merkezi YKS ve LGS öğrencileri için “Hazır bulunuşluk sınavı” yaparak yüz yüze eğitime katılacak olan öğrencileri belirledi.

Kovid-19 pandemisinden dolayı temizlik, maske ve mesafe kuralları uygulanarak yapılacak olan yüz yüze eğitimlere sınavda başarı gösteren öğrenciler katılacak.

Bu sene bin öğrenciye eğitim verecek olan Tepebaşı Kurs Merkezi’nde yüz yüze eğitime katılamayanlar için ise online eğitim başlatılacak.

“Bin öğrenciye eğitim vermeye başlayacağız”Yapılan Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kurs merkezi öğrencilerin bilgi ve beceri düzeyini “Hazır bulunuşluk sınavı”yla ölçerek öğrencilerin yeni eğitim öğretim sürecine ne kadar hazır olduklarını belirlediklerini söyledi.

Göreve geldiklerinden itibaren bugüne kadar eğitim konusunda gençlerin hep yanında olduklarını belirten Başkan Altınok, “Yüz yüze eğitimlerimizi temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak başlatıyoruz.

Önümüzdeki günlerde online derslerimizi başlatarak bin öğrencimize eğitim vermeye başlayacağız.”

Altınok, eğitime verilen desteklerin sene boyunca sürdürüleceğini söyleyip şu şekilde devam etti:”Üniversite öğrencilerimize burs verme hizmetini ilk göreve geldiğimiz 1994 senesinde biz başlattık.

Ülkemizin geleciğini inşa yapacak olan gençlerimize belediyemizin imkanları dahilinde karşılıksız burs veriyoruz.

Eğitim seferberliğimizi daha çok büyüterek devletimize, milletimize ve insanımıza hayırlı işler yapacak olan gençlerimiz için nefer oluyoruz.

Aynı zamanda YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz için Tepebaşı Kurs Merkezimizi açtık. Okullarımızın tadilatı için boya desteğinde bulunduk.

Yine birçok okulumuzda çevre düzenleme ve peyzaj çalışması yaptık. Bu zamanda emek veren, alın teri döken bütün öğrenci ve öğretmenlerimize yürekten başarılar diliyorum.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

esmer porno

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL