Gündem

Ülkücü Şehit Oğlu Ali Uğur Akbaş’a Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan Ödül

Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisinde aktif görev yapmış ve Adana siyasetine yön veren Ali Uğur Akbaş A Haber Ajansı’nın genel yayın yönetmeni Gazeteci Ferhat Aydoğan ile İstanbul’da bir araya geldi…

Ülkücü Şehit Oğlu Ali Uğur Akbaş’a Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan Ödül

Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisinde aktif görev yapmış ve Adana siyasetine yön veren Ali Uğur Akbaş A Haber Ajansı’nın genel yayın yönetmeni Gazeteci Ferhat Aydoğan ile İstanbul’da bir araya geldi.

Ülkücü Şetil oğlu olan Ali Uğur Akbaş ,Adanademirspor kulüp ikinci başkanlığı yaparak birde karagümrük başkanlığı yaptı.Adana’daki aktif siyasetini MHP Çukurova ilçe belediye başkan adayı olarak girdiği dönemlerde Çukurova ve Adana ilinde çok sayıda oy kazandırdı. 2014 yılında İstanbul MHP il başkan yardımcılığı görevi verildikten sonra uzun süre görevini layıkı ile yapmıştır.Daha sonra İstanbul-Bodrum ve Adana’da Müteahitlik yaparak iş istihdamı sağladı.

Gazeteci Ferhat Aydoğan ile bir araya gelen Ali Uğur Akbaş’a birde hizmet anısına ödül takdim edildi.

Ali Uğur Akbaş kimdir?

Yeliz Yeşilmen’in eşi Ali Uğur Akbaş, iş dünyasında aktif olarak yer alan ve tanınan isimlerden biri. Ali Uğur Akbaş, Adana Demirspor Kulübü’nün 2. Başkanlığını yürütmektedir. Peki, Ali Uğur Akbaş kimdir, kaç yaşında?

Aslen Adanalı olan Ali Uğur Akbaş, 1963 yılında dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı, Turizm, petrol ve nakliye gibi farklı sektörlerde faaliyette bulundu. Türkiye ve Dünya’nın birçok şehrinde incelemelerde bulunan Ali Uğur Akbaş, özellikle şehir planlamaları, altyapı ve peyzaj düzenlemeleri konusunda birçok konferansa katıldı. AYAMDER, Atlı Spor Kulübü, Salı Grubu başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütünün üyesi olan Ali Uğur Akbaş, Adana Demirspor Kulübü’nün 2. Başkanlığını yürütmektedir. Aynı zamanda Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Heyet Başkanı olarak birçok kültürel ve bilimsel araştırmaların yapılmasına katkı sağlamıştır. İki kez evlenen Ali Uğur Akbaş ikinci evliliğini oyuncu Yeliz Yeşilmen ile yaptı. 2010 yılında nikah masasına oturan çiftin Asya Tuana ve Birbey adında iki çocuğu var.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL