Gündem

TÜRKİYE DE İLK ADANA’DA TEK

Adana’nın milli yemeği şırdan kebaptan sonra en çok tercih edilen bir lezzet. Adana’nın yöresel nitelikteki yiyeceği olarak kabul edilmektedir. O kadar çok sevilir ki, bir çok yerde hemen hemen her..

TÜRKİYE DE İLK ADANA’DA TEK

Adana’nın milli yemeği şırdan kebaptan sonra en çok tercih edilen bir lezzet. Adana’nın yöresel nitelikteki yiyeceği olarak kabul edilmektedir. O kadar çok sevilir ki, bir çok yerde hemen hemen her sokak başında bir şırdancıya rastlamak mümkün.

Karıncı Eyüp öyle bir şey yaptı ki gören ve lezzeti tadan hayretler içerisinde kaldı.Şeker hastalarının bile yiyeceği bu şırdan Türkiye’de ilk Adana’da tek oldu.

Karıncı Eyüp işletmecisi Eyüp Vançin 1986 Siirt doğumlu olup Adana’da yaşamını devam ettiren Karıncı Eyüp Tek şubesi ile Türkiye’ye nam saldı.Şanını ve namını duyan herkes karıncı eyup’e uğrayarak meşhur karın dolmasını tadarak Adana’nın vazgeçilmez şırdanı,mumbar,bilezik ve karın kırkkatın eşsiz lezzetinin tadını çıkardılar.

Yılların ustası Karıncı Eyüp’ün meşhur olan ve Türkiye’de bir ilk olan Bilezik karnı mucidi olarak da bilinen Eyüp Vançin ; ben her gün sabah 5:30’da mezbahane’ye giderek kendi gözümle gördüğüm kendi ellerimle seçtiğim karın,mumbar ve Şırdanı alarak kendi imalathaneme getirip, ailemle ve akrabalarım ile birlikte kaynar sular ile iyice temizlenerek dolum yapılıp pişirime hazır bir vaziyette iş yerimizde dost ve müşterilerimize sunuma hazırlıyoruz.

Mekanımıza gelen herkes aile sıcaklığında tüm ürünlerimizin lezzetinin tadını çıkartmaktadır.

Türkiye’de bir ilk Adana tek olan bilezik karın ((şeker hastası ve diyabet))hastası olanlar için bire bir lezzettir.
Hürriyet mahallesi metro istasyonu karşısında tek şubemiz ile hizmet vermekten onur duyuyoruz dedi.

Haber : Ali Özgün

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL