Genel

Şırnak’ta 5 terörist, ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu

Son yıllarda teröristlerin yakalanması, teslim olması ve öldürülmesiyle terör örgütü, ciddi şekilde kan kaybediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ikna çalışmaları sonucunda Suriye ve Irak‘ta faaliyet gösteren 5 teröristin Şırnak‘ta..

Şırnak’ta 5 terörist, ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu

Son yıllarda teröristlerin yakalanması, teslim olması ve öldürülmesiyle terör örgütü, ciddi şekilde kan kaybediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ikna çalışmaları sonucunda Suriye ve Irak‘ta faaliyet gösteren 5 teröristin Şırnak‘ta güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde, 5 bölücü terör örgüt mensubu bugün Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının Suriye ve Irak’ta faaliyet gösterdikleri belirlendi. Böylece 1 Ocak’tan bugüne kadar terör örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 136’ya yükseldi” denildi.

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL