Dünya

Sancak Hareketi Ramazan Bayram Açıklaması

Tüm Müslümanlar için mübarek olan Ramazan ayı boyunca meydana gelen olaylardan ve Kudüs-ü Şerif’in dokunulmazlığının ihlal edilmesinden duyduğumuz endişeyi ifade ediyoruz. Bu zûlme dur demek için yetkilileri göreve davet ediyoruz…

Sancak Hareketi Ramazan Bayram Açıklaması

Tüm Müslümanlar için mübarek olan Ramazan ayı boyunca meydana gelen olaylardan ve Kudüs-ü Şerif’in dokunulmazlığının ihlal edilmesinden duyduğumuz endişeyi ifade ediyoruz. Bu zûlme dur demek için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sancak Hareketi olarak öncülük yapmaya hazırız.

Mescid-i Aksa’da ibadet eden masum Filistinli sivillere karşı İsrail kuvvetlerinin silahlı ve orantısız güç kullanmasını kınıyoruz.
İsrail yönetimini, durumun barışçıl bir şekilde çözülmesi ve sivillere yönelik saldırıların ve Müslümanların kutsal mekanlarına silahla girilmesinin ivedilikle durdurulması için gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz.

Uluslararası hukukun genel kabul görmüş norm ve ilkelerinin ihlalinin devam etmesi, bölgede güvenlik ve istikrarı baltalayacak, masum insanların hayatlarını kaybetmelerine neden olacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, mağdurların ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir an önce işgalin sona ermesi için bütün islam dünyasını bu konu da adım atmaya davet ediyoruz.

Yaşar Reyhani Bedir
Sancak Hareketi Genel Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL