Magazin

RTÜK O Kanala Cezayı Kesti

RTÜK, Esra Erol’un programında bebeğin komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulundu. Bayana gelen tepkilerden sonra ATV’ye idari para cezası kesildi. Esra Erol’un programında Esra Karakuş isminde bir bayanın, bebeğini komşusundan..

RTÜK O Kanala Cezayı Kesti

RTÜK, Esra Erol’un programında bebeğin komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulundu. Bayana gelen tepkilerden sonra ATV’ye idari para cezası kesildi.

Esra Erol’un programında Esra Karakuş isminde bir bayanın, bebeğini komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulunması üzerine tepkilere yol açarken Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK), kamuoyunda tepkiye sebep olan televizyon programıyla alakalı harekete geçti.

Kanalın almış olduğu ceza ise belli oldu.

PARA CEZASI VERİLDİ

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi RTÜK üyesi Okan Konuralp, “RTÜK toplantısındaki gündem, ATV’nin kamuoyunda tartışma yaratan program vardı.

Üst Kurul oy çokluğu ile, kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı yeterli görmememiz.

Daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu tür yayınların tüm kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç sebebiyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte karşı oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL