Yazarlar

Kulak İçi Yarım Konka İşitme Cihazları

Kulak içi yarım konka işitme cihazları (ITE yarım konka), dış kulağa takılmak için tasarlanmaktadır. Cihazın kabuğu, kulağınızın biçimine uyacak şekilde üretilir. Bu tür cihazlar, kulağınızın ebadına bağlı olarak dikkati çekmeyebilir…

Kulak İçi Yarım Konka İşitme Cihazları

Kulak içi yarım konka işitme cihazları (ITE yarım konka), dış kulağa takılmak için tasarlanmaktadır. Cihazın kabuğu, kulağınızın biçimine uyacak şekilde üretilir. Bu tür cihazlar, kulağınızın ebadına bağlı olarak dikkati çekmeyebilir.

Kulak içi yarım konka işitme cihazlarının pilleri, kanal içi işitme cihazlarının pillerine kıyasla daha uzun ömürlüdür, çünkü biraz daha büyüktür. Kullanması kolay cihaz isteyenler için de iyi bir seçenektir.

ITE yarım konka işitme cihazları biraz daha büyük oldukları için kulak içi, tamamı kulak içi ve görünmeyen kulak içi türü işitme cihazlarına kıyasla ek özellikler içerebilir.

Yarım konka işitme cihazları hakkında ek bilgi için Emel İşitme Merkezleri’nden birini ziyaret edin.

Kulak İçi Tam Konka İşitme Cihazları

Kulak içi tam konka işitme cihazları (ITE tam konka), dış kulağın tamamına takılmak için tasarlanmaktadır. Bu tür cihazlar, kişiye özel işitme cihazlarının en büyük modelleridir ve en çok ses yükseltmesi yaparlar, bu sayede kazanç daha büyük olur. İşitme cihazının kabuğu, kulağınızın biçimine uyacak şekilde üretilir. Kulağınızın ebadına bağlı olarak bu tür işitme cihazları göreceli olarak görünmezler ve takması, çıkarması en kolay kulak içi işitme cihazıdır.

Tam konka işitme cihazlarının pilleri, kanal içi işitme cihazlarının pillerine kıyasla daha uzun ömürlüdür, çünkü biraz daha büyüktür. Bu cihazlar daha büyük amplifikatörleri olduğu için işitme kaybı ağır olan kişilere uygundur, kullanması kolay cihaz isteyenler de için iyi bir seçenektir

ITE tam konka işitme cihazları biraz daha büyük oldukları için kulak içi, tamamı kulak içi ve görünmeyen kulak içi türü işitme cihazlarına kıyasla ek özellikler içerebilir.

Tam konka işitme cihazları hakkında ek bilgi için Emel İşitme Merkezler’inden birini ziyaret edin.

emelisitme.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL