Yazarlar

Kılıçdaroğlu Kimle Helalleşecek?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de..

Kılıçdaroğlu  Kimle  Helalleşecek?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu, helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım.” diyor.
CHP Genel Başkanı bu cümleleri kurarken hangi ruh haliyle söylüyor, gerçekten inanarak mı söylüyor anlamak mümkün değil. Nefret ve sevgiden bahsederken, beraber yol yürüdüğü PKK uzantısı HDP’yi nasıl göz aradı ediyor?
Onca çocuk, öğretmen, polis ve asker şehit eden PKK için methiyeler dizen, daha Apo’nun heykelini dikeceğiz diyen HDP ortağı CHP nasıl sevgiden bahsediyor? Evet helalleşmek güzel bir şey lakin sizin elinize kan sıçradı. Ulu Önder ATATÜRK’ün kurduğu partiye şuanda kimse hakkını helal etmeyecektir.
Sn. Kılıçdaroğlu helalleşmeye geçmeden önce üzerindeki HDP baskısını ya da PKK baskısını kaldırıp insanlarla öyle helalleşmelidir. Çok güzel bir laf vardır: ”Hesaplaşmadan helalleşme olmaz.”
Terör örgütleriyle araya mesafe koyamayan CHP mutlaka tepkiyle karşılaşacak ve istediği ritmi halk nezdinde yakalayamayacak gibi görünüyor.
Bakalım ileri ki günler ne gösterecek? Lakin CHP Atatürkçü bir parti olmaktan çok uzaklaşmıştır. Ülkeyi bölmekten yana olan özellikle hem şehit yakınına küfreden insanlardan hem de asker-polis demeden insanlarımızı şehit eden PKK ile kol kola yürümekten ne zaman vazgeçecek merak konusudur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL