Haber

İsmail Karadağ Yayınladı; “EL-MELİK Kuruluyor”

İş insanı ve A Haber Ajansı’nın İstanbul Bölge sorumlusu İsmail Karadağ kendi sosyal medya hesabı Twitter’dan Kamuoyuna adına yayınladığı bildiri ile El-Melik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Türkiye’nin tüm illerinde kurulacağını..

İsmail Karadağ Yayınladı; “EL-MELİK Kuruluyor”

İş insanı ve A Haber Ajansı’nın İstanbul Bölge sorumlusu İsmail Karadağ kendi sosyal medya hesabı Twitter’dan Kamuoyuna adına yayınladığı bildiri ile El-Melik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Türkiye’nin tüm illerinde kurulacağını bildirdi.

Kurucu Genel Başkan İsmail Karadağ’ın yaptığı bildiri şöyle ;

El-Melik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dünyanın dört bir yanında insanlığın saadeti için birçok proje, yardım ve hizmetlerde bulunmak için gönüllülerin, yaptıkları yardımları resmi bir çatı altında devam ettirmek için bir araya gelmesiyle 2021 yılında İstanbul’da kurulacaktır. Merkezi İstanbul’da bulunan El-Melik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye ve farklı ülke bölgelerinde bilhassa mazlum ve azınlık Müslüman kabileler arasında Türkiye’mizin bayrağını dalgalandırmakta, ecdadımızdan tevarüs eden mesuliyet ve yardımlaşma bilinci ile ulusal ve uluslararası alanda kuruluş amacı doğrultusunda faaliyetlerini yürütmek için hedefliyoruz.

Derneğimiz, dünyanın neresinde olursa olsun zulme maruz kalmış, yurtları ellerinden alınıp mülteci durumuna düşürülmüş, felakete uğramış, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş; maddi ve manevi dertlerden muzdarip tüm insanları insani yaşam seviyesine ulaştırmak ve bu insanların eğitim ve gıda başta olmak üzere maddi ve manevi dertlerine çare olabilmek için çalışacaktır. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizin yanı sıra, çocukları ile cezaevinde tutuklu ve hükümlü bulunan kadın mahkûmların çocuklarını da unutmayacağız. Allah’ın, ne zatında ve ne de sıfatında hiçbir varlığa ihtiyacı yoktur. Bilâkis her şey zatında, sıfatında, varlığında ve varlığının devamında O’na muhtaçtır. Bütün kâinatın hakikî sâhibi, mutlak hükümdarıdır.
Rabbim bu kutlu yolda hepinizden razı olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL