Yazarlar

İşitme kaybı belirtileri

İnsan kulağı ileri düzey ve hassas bir algılama organıdır. Vücudun öteki bölümleri gibi kulaklar da yıpranabilir. Emel işitme sistemleri olarak işitme kaybı belirtileri gösteren kişilerin çoğuna çözüm seçenekleri sunabiliyoruz. İşitme..

İşitme kaybı belirtileri

İnsan kulağı ileri düzey ve hassas bir algılama organıdır. Vücudun öteki bölümleri gibi kulaklar da yıpranabilir. Emel işitme sistemleri olarak işitme kaybı belirtileri gösteren kişilerin çoğuna çözüm seçenekleri sunabiliyoruz.
İşitme kaybı belirtileri kesin olmayabilir ve zamanla ilerleyebilir, ya da aniden başlayabilir ve hemen anlaşılabilir. Hangisi olursa olsun, en önemli belirti bazı sesleri veya heceleri anlamakta zorluk çekmektir. Örneğin insanların konuştuğunu duyabilirsiniz, fakat söylediklerini anlamayabilirsiniz ya da söylediklerini tekrarlamalarını isteyebilirsiniz. İşitme kaybının bir başka belirtisi, konferanslar, restoranlar ve toplantı salonları gibi gürültülü ortamlarda duymakta zorluk çekmektir. Bunun sonucunda kişi hayal kırıklığına uğrayabilir, sosyal etkinliklerden uzak durabilir, depresyona kapılabilir, kendini soyutlanmış ve yalnız hissedebilir. Bu işitme kaybı belirtilerinde biri sizde varsa bir işitme uzmanına gitmenizi tavsiye ediyoruz. Emel işitme sistemleri ekibi işitme kaybınızı ölçmeye hazırdır.
Kendinizde veya sevdiklerinizden birinde işitme kaybı belirtileri fark ederseniz yardım almanız gerekir.
Size en yakın Emel işitme sistemlerine başvurarak işitme testi* için randevu almakla sürece başlayabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL