Yazarlar

Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları

Görünmeyen kulak içi işitme cihazları (IIC), piyasada satılan en küçük işitme cihazlarıdır. Dikkati çekmemekte erişilen en yüksek düzeyi sunarlar, kulak kanalınıza uyması için özel üretilirler ve görünmezler*. Bu tür işitme..

Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları

Görünmeyen kulak içi işitme cihazları (IIC), piyasada satılan en küçük işitme cihazlarıdır. Dikkati çekmemekte erişilen en yüksek düzeyi sunarlar, kulak kanalınıza uyması için özel üretilirler ve görünmezler*. Bu tür işitme cihazlarında ince ip bulunur, böylece kolayca çıkarılabilirler.

Bu tür işitme cihazları ses ortamına otomatik olarak adapte olur, bu nedenle gün boyunca dokunmak veya ayar yapmak gerekmez. Duymanız gereken sesleri yükseltmeye yardımcı olan ve geri plandaki gürültüyü azaltan yönlü mikrofon, ebatları nedeniyle bu tür işitme cihazlarına takılamaz.

Bazı kişiler, bu tür işitme cihazları çok küçük olduğu için takmakta, çıkarmakta, ayarlamakta ve pilini değiştirmekte zorluk çekebilir, fakat bu tür cihazlar, dışarıdan belli olmamasını isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

Görünmeyen kulak içi işitme cihazları (IIC) ve size uygunluğu hakkında bilgi için Emel İşitme Merkezleri’nden birini ziyaret edin.

Kulak arkası işitme cihazları

Kulak arkası işitme cihazları, işitme kaybı daha şiddetli olan veya kulak kanalları küçük olan kişiler için mükemmel seçenektir. Bu tür işitme cihazlarının tüm parçaları kulağın arkasında yer alır ve şeffaf bir tüple kulak kanalının içine takılan cihaza bağlanır.

Bu tür işitme cihazları eski klasik modellere kıyasla daha küçük ve daha incedir, kullanma becerisi az ya da gözleri iyi görmeyen kişiler için iyi seçenektir. Bu tür cihazlar görünürler, fakat göze çarpmazlar ve şık tasarlandıkları için küçük bir ünitenin içine güçlü mini bilgisayar yerleştirilebilir. Bu tür işitme cihazlarında “kabin” çeşitli renklerden birinde seçilebilir.

Kulak arkasına takılan üç tür işitme cihazı bulunmaktadır: BTE, RIC/RITE ve Open Fit. Bu türler hakkında daha detaylı bilgi için size en yakın Emel İşitme Merkezler’inden birini ziyaret edin.

 

emelisitme.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL