Yazarlar

Dünya Zelensky’e Neden Hayranlık duyuyor?

Dünya Volodymyr Zelensky’ye neden hayran ? Bu soru neredeyse kendi kendine cevap veriyor. Ona hayranlar çünkü Ukrayna Devlet Başkanı, eşit olmayan fırsatlara rağmen kararlılığını koruyor. Çünkü cesur bir adamın çoğunluğu..

Dünya Zelensky’e Neden Hayranlık duyuyor?

Dünya Volodymyr Zelensky’ye neden hayran ?
Bu soru neredeyse kendi kendine cevap veriyor.

Ona hayranlar çünkü Ukrayna Devlet Başkanı, eşit olmayan fırsatlara rağmen kararlılığını koruyor.
Çünkü cesur bir adamın çoğunluğu oluşturduğu atasözünün doğruluğunu kanıtlıyor.
Çünkü onur ve vatanseverliğin kendi tehlike anlarımızda, vazgeçtiğimiz erdemler olduğunu gösteriyor.
Çünkü kişisel örneğin ve fiziksel varlığın gücünü simgeliyor.
Çünkü kelimelerin eylemlere nasıl ilham verebileceğini biliyor – onlara biçim ve amaç verin – böylece eylemler kelimelerin anlamını doğrulayabilir.

Murat Yüksel ‘’Dünya Zelensky’ye hayran çünkü bize bu niteliklerin kendi dünya politikacılarımızda ne kadar ender hale geldiğini hatırlatıyor,, Zelensky, şöhretini devlet adamı olmak için kullanan bir aktördü. Batı siyaseti, sonunda ünlü olmak için devlet adamı gibi davranan insanlar tarafından istila ediliyor. Zelensky, Ukraynalılara savaşın muhtemelen daha da kötüye gideceğine dair acı gerçeği söylemeye ve iyi dilek dileyenleri sözlerinin boş ve desteklerinin eksik olduğuna inandırarak kandırmamakla dikkat çekti. Dünya Liderlerimiz öncelikle insanlara duymak istediklerini söylemek konusunda uzmanlaşmıştır.

Kiminle ve neyle karşı karşıya kaldığı için Zelensky’ye dünyanin hayran oldugunu bir düsünelim. Vladimir Putin ne bir ulusu ne de bir davayı temsil ediyor, sadece totaliter bir ahlakı temsil ediyor. Rus diktatör, gerçeğin iktidara hizmet etmek için var olduğu fikrini temsil eder, tersi değil ve siyaset, onu yutanlar için propaganda üretmekten ve yutmayanlara terör empoze etmekten ibarettir. Nihayetinde, bu fikrin amacı sadece güç veya toprak elde etmek değildir. Bu vicdanın yok edilmesidir.

Murat Yüksel’e göre Özgür dünya, fikrini doğru yerine geri koyduğu için Zelensky’ye hayran. Özgür dünya, “Batı”daki gibi kültürel bir ifade değildir; ya da NATO’daki gibi bir güvenlik konsepti; ya da “gelişmiş dünya”daki gibi ekonomik bir tanım. Özgür dünyaya üyelik, devletin gücünün öncelikle bireyin haklarını korumak için var olduğu fikrine abone olan herhangi bir ülkeye aittir. Ve özgür dünyanın sorumluluğu, işgal ve tiranlık tehdidi altındaki her bir üyesine yardım etmek ve aracılık etmektir. Ukrayna için geçerli olduğu gibi, nihayetinde geri kalanımız için de geçerli olacaktır.

Yüksel, Dünya Zelensky’ye hayran çünkü iki büyük Yahudi arketipini bünyesinde barındırıyor: Golyat’a bakan Davut ve Firavun’a bakan Musa. Korku ve kas gücüyle eksiklerini beceri ve zekâyla kapatan kurnaz bir zavallı. Ve o, halkının küçültülmesine ve birbirine karıştırılmasına isyan eden ve onları kendi kaderini tayin, özgürlük ve ahlaka dayalı bir siyasi kültüre imtihanlardan geçirmeye kararlı olan bir peygamberdir.

Yüksel, Dünya Zelensky’ye savaştığı için hayran. Diyalog, diplomasiye ve uzlaşmaya değer veren medeni toplumlarda savaşmanın bir erdem olması gerekmez. Ancak dünya her zaman medeni değildir: medeni insanların ve ulusların yok olmamak için savaşmaya istekli olmaları gereken şeyler vardır. Zelensky ve Ukrayna halkı, özgür dünyanın geri kalanına, vatandaşları tarafından olduğu gibi kabul edilen liberal ve demokratik bir mirasın, düşmanları tarafından istendiği gibi alınma riskini taşıdığını hatırlattı.

Yüksel, Dünya Zelensky’ye hayran çünkü o, doğamızın daha iyi meleklerini uyandırıyor. Liderliği Joe Biden’ı daha iyi bir başkan, Almanya’yı daha iyi bir ülke ve NATO’yu daha iyi bir ittifak haline getirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunu yavaş yavaş içine düştüğü izolasyonist sersemlikten kurtardı. Avrupa’nın siyasi ve ticari sınıflarını, Rusya’nın faşizme doğru inişinden uzaklaşmaya zorladı. Özgür toplumlara, en azından gerçekten önemli olan şeyler söz konusu olduğunda, siyasette hala hayati bir merkez olabileceğini hatırlatıyor.

Evet Murat Yüksel, Zalensky Dünya,ya anlamli bir Mesaj vermistir ve Kürsel Politikanin sosyal birlik ve beraberlik gelisimine fayda saglamistir.

Murat Yüksel Demokratik olarak seçilmiş bir lidere yakışan bir insani orantı anlayışını sürdürdüğü için Zelensky’ye hayranım. Gazeteciler, kabine üyeleri, yabancı liderler ve sıradan vatandaşlar ile halka açık karşılaşmaları ile Putin mahkemesinin Stalinist maskaralıkları arasındaki karşıtlığa dikkat edin. Rus gücünün göze çarpan süslerinde, onu kullanan adamın küçüklüğünü görüyoruz: Murat Yüksel söyle devam ediyor, bir gün krallığını bir at için satmak zorunda kalacağını bilen bir despotun paranoyası ve güvensizliği icindeyiz.

Gercekleri göz ardı etmemiz mümkün degil, Bu savasin galibi acik ara Zalemsky dir !

Murat Yüksel tarifi ediyor, Zelensky’ye ve yönetim modeline hayranım, çünkü bir erkeğin nasıl olması gerektiğini modelliyor: Etkileyici olmadan etkileyici; kibirli olmadan kendinden emin; yanılmazmış gibi davranmadan zeki; alaycı yerine samimi; cesur, korkusuz olduğu için değil, açık bir vicdanla liderlik ettiği için. Özellikle erkekliğin neleri gerektirdiğine dair saçma fikirlerle büyüyen Amerikalı ve Avrupalı şımarık erkek çocuklar, Murat Yüksel derki, Zelansky örneğini daha gercekci olan dürüst bir dünya icin takip etmelidir.

Murat Yüksel Zelensky’ye hayran çünkü kendi sorunlu demokrasilerimizin her şeye rağmen bize ilham verebilecek, soylulaştırabilecek ve hatta kurtarabilecek liderleri seçebileceği umudunu besliyor. Belki de bunu, Ukrayna halkı ve onların yılmaz lideri için saat şimdiki kadar geç olmadığında yapabiliriz.

Kıymetli Okurlarim, Bu veya herhangi bir öğemiz hakkında ne düşündüğünüzü bilmek isteriz. İşte bazı ipuçları. Ve işte e-postamız: Son Vakit

Saygilar ve Sevgiler
Doc. Murat Yüksel

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL