Gündem

Bursa’da 65 Yaş ve Üstü Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Bursa’da giderek hızla artan Kovid-19 vakaları sonrasında 65 yaş ve üzeri; saat 10.00 ile 16.00 saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadelenin genel..

Bursa’da 65 Yaş ve Üstü Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Bursa’da giderek hızla artan Kovid-19 vakaları sonrasında 65 yaş ve üzeri; saat 10.00 ile 16.00 saatler dışında sokağa çıkma yasağı getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan; temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlendiği duyuruldu.

KISITLAMA SAATLERİ BELİRTİLDİ

Kentte hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları, 65 yaş ve üzeri hastaların bu; kategorideki oranların düzenli takip edildiği bildirilen açıklamada, “İlimizde 65 yaş ve üzeri her gün saat 10.00 ile 16.00 saatlerinde; sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak şartıyla dışarı; çıkabilmelerine, bu saatler dışında kalan saatlerde sokağa çıkmaları yasaklanmasına karar verilmiştir.”

KARANTİNADAKİLER ÖZEL ARAÇLARINI KULLANABİLECEK

Yapılan Açıklamada ayrıca, karantinada olan kişilerin takip süresi içinde ateş ya da solunum belirtilerin; gelişmesi durumunda cerrahi maske takıp sosyal mesafeye dikkat edip hastaneye gidiş ve ikametgahlarına dönüşte özel araçlarını kullanabilmelerine karar verildiğini söyledi.

KURALLARA UYMAYANLARA ADLİ İŞLEM UYGULANACAK

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği; belirtilen açıklamada, konusu suç teşkil eden davranışlara dair Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında adli işlem yapılacağı söylendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL