Spor

Beşiktaş Ocak Ayında Transfer Yapamayabilir

Ligin şampiyonluk adaylarından Beşiktaş’ın, eski futbolcuların alacakları için FIFA’ya başvurmaları sebebiyle ocak ayında transfer cezası alabileceği iddia edildi. Beşiktaş FIFA’da bulunan dosyalar sebebiyle ocak ayında transfer yapamayabilir. Takımdan ayrılan; Karius,..

Beşiktaş Ocak Ayında Transfer Yapamayabilir

Ligin şampiyonluk adaylarından Beşiktaş’ın, eski futbolcuların alacakları için FIFA’ya başvurmaları sebebiyle ocak ayında transfer cezası alabileceği iddia edildi.

Beşiktaş FIFA’da bulunan dosyalar sebebiyle ocak ayında transfer yapamayabilir.

Takımdan ayrılan; Karius, Ruiz ve Rebocho’dan sonra Elneny ve Diaby’nin de Beşiktaş’ı FIFA’ya; şikayet etmesi sebebiyle kulübün transfer yapamama cezası alabileceği iddia edildi.

DAVALARIN SONUCU BEKLENİYOR

FIFA’nın Beşiktaş’a Avrupa Kupaları’nda oynama ve transfer izni verdiği ocak ayında FIFA’da; beklenen bu dosyaların çözümlenmemesi durumunda bu defa cezanın verilebileceği öğrenildi.

MARŞ YÜZÜNDEN DAVA AÇILDI

2008 yılında yayımlanan “Asi Ruh Çarşı” adlı belgeselde yer alan “Haydi Kalk Ayağa Yürü Güneşe” adlı; eserin söz yazarı Mustafa Güney, Beşiktaş Spor Kulübü’ne 31 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Güney, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davada eserin bestecisinin de kardeşi Erdal Güney olduğunu belirtti.

KAYNAK: Takvim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL