Gündem

Bence Sen Sus Türk ile Kürt Kardeşliği Konuşsun

A Haber Ajansı’nın Genel Yayın Yönetmeni ve Baş Yazarı Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın Diyarbakır’da gerçekleşecek olan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı için kaleme aldığı köşe yazısında ; Değerli okurlarım bir önceki köşe..

Bence Sen Sus Türk ile Kürt Kardeşliği Konuşsun

A Haber Ajansı’nın Genel Yayın Yönetmeni ve Baş Yazarı Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın Diyarbakır’da gerçekleşecek olan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı için kaleme aldığı köşe yazısında ;

Değerli okurlarım bir önceki köşe yazımda Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı, Kırklar Dağı mevkiinde bulunan 210 dönüm arazi üzerinde şehitlerin adını taşıyan 10 bin fidan dikimiyle Dr. Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı yapacağını ilk olarak duyurdum. Bu anlamlı ve özel projede emeği geçen başta Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’ı ve Yönetimimi yürekten kutluyorum.

Geçtiğimiz günlerde İl başkanı Cihan Kayaalp kendi sosyal medya hesabı Twitter’da gecenin bir vaktinde toplam 15 ayrı paylaşımda bulundu ve tek tek okudum çok sinirlenmiş ve yerinde bir açıklama yapmış.

İl başkanı Kayaalp’ın hassasiyetle üzerinde durduğu 1. ve 6. Twetter’ı

1-Bazı haber sitelerinde yayınlanan bir haberde, bir meslek odasının yapmış olduğu açıklamada Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli hakkında Kürt düşmanı imasında bulunmuşlardır +

6-Diyarbakır’da yapılmakta olan bir hatıra ormanına Genel Başkanımızın isminin verilmesi bu şahıslara neden bu kadar dokunmakta ve rahatsız etmektedir.++

Diye paylaşımda bulunmuş ve Diyarbakır’da bir kaç hafta artık hareketlilik söz konusu olacaktır. Ancak bu konuyu biraz özet geçersek Sn. Devlet Bey gerçek anlamda iyi bir Devlet adamıdır. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisinde görev yapan en alttan en üste herkese disiplin ve nezaketli olma şartı koymuştur. Irkçılığa, ayrımcılığa yıllardır tepki gösteren birisidir.

Diyarbakır güzel bir yer, Güneydoğunun gerçek anlamda incisidir. Ancak bazen içimizde ve dışımızda hain çıkıyor ve güçleri yetmeyince de üfürükten tayyare selam söyle o yâre dedikodular yapıyor. Ağa babaları, paşaları gelse kimsenin gücü ve kudreti yetmeyecektir, davasında devlet ve millet aşkı olan insana. Cihan Kayaalp da yürekten mert ve delikanlı biridir, özü sözü bir olan nezaketli birisidir. Kayaalp mücadelesinde kimseden korkmadan yürüyen birisidir, yolun açık olsun sevgili Başkan arkandayım.

Nasıl Başlamıştı ;

“Neden Amed gibi bir yerde Devlet Bahçeli?”

Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi de önceki günlerde, Diyarbakır Valisi ve Kayyumu Münir Karaloğlu’na yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Odadan yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

“Geçmişten bugüne Kırklar Dağı için söz söyleyen ve en pirüpak olan tek kurum biziz. O zaman sözümüzü net söyledik ve size de söylüyoruz. Sizden önceki kayyım Kırklar Dağı’nı yıktı ve oraya yeni rant alanları kurdu. Hukuksal süreç başlattık ve o davayı kazandık. Sizin de yapmanız gereken o yapıyı yıktırmaktı. Fakat siz bundan kaçtınız. Üstüne oraya bir hatıra ormanı yapacakmışsınız. Adını da ‘Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı’ koyacakmışsınız. Neden Amed gibi bir yerde Devlet Bahçeli? Bahçeli Kürtlere karşı konuşan biri. Kürt düşmanı biri. Kamuoyuna, Kürt toplumuna karşı suç işliyorsunuz. Diyarbakır halkına karşı onlarca emek vermiş ve halkı temsil eden yüzlerce yazar ve sanatçı varken neden Devlet Bahçeli?”

Ya bu açıklamayı yapan oda başkanımı yoksa AMED başkanımı bilemedim. Oda başkanı şunu bilmenizi isterim Devlet beyin çok sayıda kürt dostu arkadaşı ve hatta akrabaları var, Kürt kökenli birçok bakan binlerce bürokrat bu ülkede görev almış ve almaktadır. Çoğunun da Devlet Bahçeli’nin referansı ile bu ilkeye hizmet ettiğini bilmeni isterim. Osmanlı imparatorluğunu yıkmak için nasıl ki, ermeni ve Yahudileri örgütleyerek Osmanlıya düşman ettilerse, Türkiye cumhuriyeti devletini de Kürt unsurunu örgütleyerek, devlete karşı taşeron örgütler haline getirmeye çalışmaktadır.

O bakımdan bence ‘’Sen Sus Türk ile Kürt’ün Kardeşliği Konuşsun’’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL