Gündem

Belarus İşbirliğinde Önemli Adım

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Belarus Cumhuriyeti ile Türkiye Olağanüstü Tam Yetkili Büyükelçisi Viktor V. Rybak’ı Belarus Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müşaviri ve Ticaret Temsilcisi Ruslan Kizileviıch’i ağırladı. ESO’da yapılan görüşme sonrasında..

Belarus İşbirliğinde Önemli Adım

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Belarus Cumhuriyeti ile Türkiye Olağanüstü Tam Yetkili Büyükelçisi Viktor V. Rybak’ı Belarus Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müşaviri ve Ticaret Temsilcisi Ruslan Kizileviıch’i ağırladı.

ESO’da yapılan görüşme sonrasında iki ülke arasında gerçekleştirilecek olan her türlü ticari faaliyeti desteklemek adına karşılıklı iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Eskişehir’in, gerek sanayi, gerek ticari gerekse akademik yönü düşünüldüğünde bölgenin en güçlü; şehirlerinden biri olduğunu Büyükelçi Ryba’ ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bu anlamda Odamız, sadece Eskişehir; özelinde değil, bölgeyi kapsayan iş birlikleri geliştirilmesine de öncülük yapabilir.

İki ülke arasındaki politik ilişkiler halihazırda iyi seviyede. Bunu ekonomik ilişkileri geliştirip taçlandırmalıyız.

Pandemi sürecinin etkilerini minimuma indirebilmek adına özellikle Belarus’un sanayi şehri olan Grodna ile; Eskişehirli firmalar arasında gerçekleştirilecek online birebir görüşmelerin faydalı olabileceği düşünüyoruz.”

Firmalar tanışacak Büyükelçi Viktor V. Rybak yapmış olduğu değerlendirmede, Eskişehir ve Belarus arasındaki dış ticaret rakamların arttırılası gerektiğinin altını çizdi.

Belarus Cumhurbaşkanının geçtiğimiz sene Türkiye ile ticaretin artırılması için bir çağrıda bulunduğu ve akabinde; iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin artış gösterdiğini söyleyen Rybak, “Geçtiğimiz aylarda ESO ve Minsk Ticaret ve Sanayi Odası; üye firmaları arasında gerçekleştirilen görüşmeler çok faydalı geçti ve başarılı iş birlikleri geliştirildi.

Bunu tekrarlamalıyız” Yapılacaklar alanında bilgi veren ESO Başkanı Kesikbaş, ilk etapta; Belarus menşeli firma bilgilerin Odanın internet sitesinde yayınlanacağını, firma bilgilerin; ESO üyeleriyle paylaşılacağını ve Belarus büyükelçiliğinin de Eskişehirli firmaların Belarus’ta gerçekleştirmek istediği her türlü faaliyette destek olacaklarını açıkladı.

ESO’da Gerçekleşen Görüşmeye Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Gürhan Albayrak, Ömer Benli, Güven Erdoğan ve Evren Şahin katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

liseli porno

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL