Gündem

Başkan Samet Demir ile Gündeme Dair Değerlendirmeler

AYAZ ATA EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURUCU BAŞKAN YARDIMCISI SN. SAMET DEMİR  İLE GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDUK Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? – 24 yaşındayım. Ticaret olarak Emlak işiyle meşgulüm…

Başkan Samet Demir ile Gündeme Dair Değerlendirmeler

AYAZ ATA EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURUCU BAŞKAN YARDIMCISI SN. SAMET DEMİR  İLE GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDUK

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

– 24 yaşındayım. Ticaret olarak Emlak işiyle meşgulüm. Memleketim, Ata Yurdum Vilayeti Çepni, Trabzon / Şalpazarı. Doğduğum ve halen yaşamımı devam ettirmekte olduğum ikamet ettiğim yer Kırklareli / Lüleburgaz.

AYAZ ATA İsminin anlamı nedir?

– Türk mitolojisinde AYAZ ATA bilinmekte ve önemli bir konuma sahiptir, ayrıca AYAZ soğuk anlamınıda taşımaktadır, kısacası açıklamak gerekirse;  Kış’ın ortaya çıkan, maddi durumu ve yaşam koşulları iyi olmayan yoksul yardıma ihtiyaç olan insanlarımızın ihtiyaçlarını gideren, mazlum, ihtiyaç sahibi insanımızın yardımına koşan bir kahramandır.

Derneğinizin kuruluş hikayesini anlatır mısınız?

– Derneğimiz bir buçuk sene önce inanmış, toplumun dertlerini kendi derdi edinen bir avuç yardımsever gönüller tarafından kuruldu.
Dernek olarak bağımsızlık ilkemizi koruyarak, dernek olarak siyasi bir partiye bağlılık göstermeden herkesi kucaklayarak ortak gayede birleşmek amacıyla toplumun yaralarına merhem olmak arzusuyla dost meclisimizden alınan kararla derneğimizi kurduk.

Derneğinizin herhangi bir siyasi partiyle yakınlığı var mı?

– Derneğimize gönül vermiş yardımsever gönüllerin hiçbir şekilde siyasi tercihlerine müdahalede bulunmuyoruz, herkesin siyasi görüşü kendine mantığıyla hareket ediyoruz.
Derneğimiz hiçbir şekilde bir partiye yakınlığı ve bağlılığı yoktur. Ayrıştırıcı değil bütünleştirici düşünceye sahibiz. Derneğimizin bünyesinde bulunan gönüldaşlarımızın belirttiği siyasi görüşler veya herhangi bir mecrada belirtilen görüşler bireyseldir. Herkesin düşüncesine saygı duymakla birlikte, birliğimizi zedeleyecek siyasi polemiklere fırsat vermemekteyiz.

Dernek olarak ne tür faaliyetlerde bulunuyorsunuz?

– Dernek olarak faaliyetlerimiz şuana kadar insani yardımlardır.
Temel ihtiyaç gıdaların bulunduğu erzak yardım kolisi(kimi zaman market alışveriş kartı), ev eşyası, giysi kıyafet, kurbanlık adak kesimi gibi insani yardımları, tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılmasında vesile olmak arzusuyla iyiliğe giden yolda köprü görevini üstlenerek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bildiğimiz kadarıyla yakın zamanda kongre olacak, kongre de değişimler olacak mı? Olacak ise ne tür bir değişim bizi bekliyor?

– Evet yakın zamanda kongre olacak. Kongre de mevcut başkanımız Sn. Can ÖZCAN görevi kendi isteğiyle devredecek. Başkanımızın ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Üyelerimizin ortak kararıyla şahsım bu göreve uygun görüldü. Başkanlığa tek aday olarak ben gireceğim.
Bu arada Dernek başkanımız değerli ağabeyim Sn. Can ÖZCAN’a teşekkür ediyor ve minnetlerimi sunuyorum, dernekte ve bizlerde emeği hakkı çoktur, sağolsun.
Yeni dönemde yönetime takviyelerimiz olacak, birimler kuracağız, insani yardım faaliyetlerimizi artırarak devam edeceğiz. Eğitim ve Kültür konusunda da çalışmalar yapacağız. Konferanslar düzenleyeceğiz. Derneğimizi yeni dönemde genel merkez statüsünde kullanacağız. Öncelikli hedefimiz ilçemiz Lüleburgaz’da çalışmaları eksiksiz başarılı bir şekilde sürdürebilmek, ikinci aşamada belirleyeceğimiz programlar dahilinde cennet vatanımız kadim Türk toprağı Türkiye’nin her bir yerinde temsilcilikler kuracağız. Faaliyetlerimizi Türkiye’de her yerde sürdüreceğiz.

Davetimizi kırmadığınız için için teşekkür ediyorum. Son olarak eklemek istediğiniz birşey var mı?

– Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için, duygu ve düşüncelerimi paylaşmam da vesile olduğunuz için şahsınıza çok teşekkür ediyorum.
Sizlerinde desteğiyle dostça gerçekleşen bu röportajımızın hayırlara vesile olacağı inancındayım.

Son olarak söylemek istediğim şey; Aziz milletimiz müsterih olsun, Allah’ın izniyle mazlumun beklenileni olacağız, yolda kalmışın yoldaşı, derdi olanın devasına ulaşmasında vesile olacağız, şahsımıza gösterilen sevgi ve güveni zedeleyecek tavırlar sergilemeyeceğiz.
Hafızalarda ve gönüllerde yer edineceğiz.
Aziz milletimize sevgi ve saygılarımla.
“Biz Büyük Bir Aileyiz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL