Genel

ATM’den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor

Sivas’ta yaşanan olayda, bir giyim mağazasında çalışan, evli ve 3 çocuk babası Ersoy Yeter (40), para çekmek için bir bankanın ATM‘sine gitti. Çektiği parayı daha sonra başka bir bankaya yatırmaya..

ATM’den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor

Sivas’ta yaşanan olayda, bir giyim mağazasında çalışan, evli ve 3 çocuk babası Ersoy Yeter (40), para çekmek için bir bankanın ATM‘sine gitti. Çektiği parayı daha sonra başka bir bankaya yatırmaya çalışan Yeter, ATM’nin 50 TL’yi geri iade ettiğini gördü. Parayı inceleyen Yeter, üzerinde 2 şerit halinde çizginin olduğunu ve parada 1 santimlik kayma olduğunu fark etti. Banka görevlisine parayı gösteren Yeter, paranın sahte olmadığını ve sadece baskı hatası olduğunu öğrendi.

“ATATÜRK RESMİNİN BURUN VE KULAK HİZASINDA ÇİZGİ VAR”

Parayı ilk çektiğinde dikkat etmediğini belirten Ersoy Yeter, “Parayı başka bir ATM’ye yatırmaya götürdüm. Bu sırada sayarken fark ettim. ATM kabul etmedi. Baktığımda paranın baskısında kaymanın olduğu ve Atatürk resminin kulak ve burun hizasından iki çizginin geçtiğini gördüm. İlk gördüğümde böyle bir hata nasıl yapıldı diye düşündüm. Hata olsa bile ATM’nin bunu bana vermesi de şaşırttı. Sahte olduğunu düşündüm ve bankaya sordum. Parayı incelediler, gerçek olduğunu ve sadece baskı hatası olduğunu söylediler” dedi.

“PARAYA HENÜZ BİR DEĞER BİÇMEDİM”

Bu tür paraların koleksiyoncuların ilgisini çektiğini belirten Yeter, “Meraklısı olan koleksiyoncular benimle irtibata geçebilir. Ben bunun için herhangi bir fiyat belirlemedim. Böyle bir parayla ilk defa karşılaştım” ifadelerine yer verdi.

ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor ATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyorATM'den çektiği parada basım hatası olduğunu gören vatandaş, koleksiyoncuların teklifini bekliyor

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL