Gündem

29 Ekim Mesajında Dikkat Çeken İfadeler: Ekonomiye ve Değerlerimize Saldırıyorlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na dair mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizden; aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye ve değerlerimize kadar uzanan bu saldırı dalgasını birer birer boşa çıkartıyoruz.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet..

29 Ekim Mesajında Dikkat Çeken İfadeler: Ekonomiye ve Değerlerimize Saldırıyorlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na dair mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizden; aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye ve değerlerimize kadar uzanan bu saldırı dalgasını birer birer boşa çıkartıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Cumhuriyet Bayramı sevincine ortak olan tüm dostlara en kalbi şükranlarını sunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin ilanının 97’nci yıl dönümünde; istiklal harbimizin tüm kahramanlarıyla cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tazimle anıyorum.

Malazgirt Zaferinden bugün pek çok cephede birden sürdürdüğümüz terörle mücadele harekatlarına kadar bin yıldır; vatanımızı korumak için şehitlik ve gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum.

İstiklal Harbimizi bizzat yöneten, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı gösterdiği şanlı direnişle bir kez daha; gazi unvanı alan Türkiye Büyük Millet Meclisimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları ise şöyle;”Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde aynı zamanda 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yolumuza devam ediyoruz.

Türkiye, demokrasi ve kalkınma mücadelesini tek parti diktasından darbelere, vesayetin tasallutundan terörle mücadeleye kadar birçok engeli aşarak sürdürmüş bir ülkedir.

Bu uzun ve zorlu süreçte karşılaştığımız sıkıntılar milletimizi istiklal ve istikbal davasından döndürmek bir yana tam tersine azmini bilemiştir.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde 7’den 70’e kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan; milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir.

SALDIRI DALGASINI BİRER BİRER BOŞA ÇIKARTIYORUZ

Milletimizden aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye ve değerlerimize kadar uzanan bu saldırı dalgasını birer birer boşa çıkartıyoruz.

Geçmişte çok küçük müdahalelerle sürekli istikamet belirledikleri Türkiye’nin kendi iradesi ile; hareket etmesinden rahatsız olanların sözleri ve eylemlerinin artık hiçbir hükmü kalmamıştır.

HEDEFLERİMİZE ULAŞMAKTA KARARLIYIZ

Ülkemiz kimin ne dediğine ve ne yaptığına bakmadan kendi vizyonuna, kendi ajandasına göre hareket etmeyi sürdürecektir.

Cumhuriyetimizin kurucu iradesi nasıl bu vatanı 7 düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız.

GELECEĞE ÇOK DAHA BÜYÜK UMUTLARLA YÜRÜYORUZ

Bugün 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, dirayetli, inançlıyız.

İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız.

Küresel sistemin çarpıklıklarına işaret ettiğimiz ‘dünya 5’ten büyüktür’ çağrımızın yankıları giderek genişlerken dostlarımızla birlikte; hayalini kurduğumuz huzurlu ve müreffeh geleceğe çok daha büyük umutlarla yürüyoruz.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor bu duygularla bir kez daha Cumhuriyetimizin 97’nci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL