Yazarlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Bugün; özgürlük ve bağımsızlığımızın nişanesi, tarihe adımızı altın harflerle yazdırdığımız destansı zaferimizin nimeti: Cumhuriyetimizin 98. yılını gururla kutlamanın onuru içerisindeyiz. Cumhuriyet; bağımsızlığından ödün vermeyen, hiçbir zorluğa boyun eğmeden, yurduna ve..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Bugün; özgürlük ve bağımsızlığımızın nişanesi, tarihe adımızı altın harflerle yazdırdığımız destansı zaferimizin nimeti: Cumhuriyetimizin 98. yılını gururla kutlamanın onuru içerisindeyiz.

Cumhuriyet; bağımsızlığından ödün vermeyen, hiçbir zorluğa boyun eğmeden, yurduna ve egemenliğine sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılâplarını gönülden benimseyen Büyük Türk Milleti’nindir.

Cumhuriyet; göklerde dalgalanan bir hilal uğruna mücadele veren, Vatan Aşığı ve Bayrak Sevdalısı Türk Evlatlarınındır.

“Vatan uğruna ölmek, esaret altında yaşamaktan daha onurludur. Ne mutlu vatan uğruna canını verene!” diyerek, Kuva-i Milliye ruhuyla vatan topraklarına sahip çıkan, heybesinde azığı, elinde silahı olmadan canlarını ortaya koyan Yüce Türk Milleti, bu mukaddes vatanımızın her bir karış toprağı için yüzlerce ananın gözyaşını, binlerce şehidimiz kanını feda etmiştir.

Unutulmamalıdır ki; Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği içinde çalışmak zorundayız. Çünkü bu cennet vatanımızı korumak, şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL